ECO Rotator

 

ECO ROTATOR® - VANDENĮ TAUPANTYS PURKŠTUKAI AUGALŲ IR VEJŲ LAISTYMUI
 
ISTORIJA
1911-aisias Lewen Russell Nelson, Ilinojaus valstijoje, Peorijos mieste, įsteigia Central brass & stamping company ir pradeda laistymo įrangos gamybos bei pardavimo verslą. Vėliau kompanija pervadinama L.R.Nelson mfg.Inc. ir valdoma Neslonų šeimos iki 1972m. Kompanijos įkūrėjas Lewn R. Nelson patentuoja daugybę laistymo įrangos gaminių ir sūnų pagalba sėkmingai plėtoja verslą. Visi prijungiami prie laistymo žarnos ir namų pievelei, gėlynams laistyti skirti laistymo purkštukai, tokie kaip "vėduoklė""malūnėlis", žaismingasis "nelson rain train" ir pan. yra sukurti L.R.Nelsono ir naudojami iki šiol. Po sėkmingo kompanijos pardavimo, kompanijo įkūrėjo anūkas įsteigia Nelson Irrigation Inc. ir pradeda gaminti laistymo purkštukus žemės ūkiui. Kompanija toliau vysto besisukančio (Rotator) purkštuko technologiją siekdama palaistyti kuo kokybiškiau su mažiausiu vandens kiekiu ir slėgiu. Panaudoję savo šimtametę laistymo sistemų kūrimo bei diegimo patirtį sukūria analogų neturintį produktą - ECO ROTATOR® Per paskutinius 30 metų Nelson Irrigation company vystė novatoriškus produktus taupančius vandenį, taupančius energiją ir gerinančius laistymo procesą, pelniusius pasaulinį pripažinimą tokioje reiklioje rinkoje kaip žemės ūkis, kur ypatingai svarbu maži vandens nuostoliai. Kompabnijos specialistai išsiaiškino, kad augalų ir vejos laistyme yra keli pagrindiniai veiksniai, įtakojantys efektyvų vandens naudojimą, tai - žemas kritulių (laistymo) kiekis ir tolygus paviršiaus padengimas. Panaudoję savo šimtametę laistymo sistemų kūrimo bei diegimo patirtį 2002-asiais sukuria analogų neturintį, unikalios technologijos produktą - ECO ROTATOR®.
Laistymas.lt komandai pasisekė, kad teko garbė jau 2004m. atvežti, išbandyti ir populiarinti šiuos purkštukus Lietuvoje. Kartu su gamintoju mes surengėme ir organizuojame iki šiol ne vieną seminarą, kuriame visi norintys gali susipažinti, išbandyti MP Rotator purkštukus, gyvai pabendrauti su lektoriais iš Prancūzijos, Ispanijos ir JAV.
 
APIE ROTATOR LAISTYMO TECHNOLOGIJĄ
Laistant su ECO Rotator kritulių norma neviršija 10mm/h, toks vandens suvartojimas siekia tik apie 30% pigių statinių purkštukų normos, dėl to laistant net molingą dirvą vanduo spėja įsigerti į dirvožemį, nesudarydamas dirvožemio erozijos. Kai tuo tarpu statinių purkštukų, kritulių norma siekia iki 60 mm/h ir net daugiau. Tai visiškai elementaru – jei paduosite vandenį greičiau nei dirva gali sugerti vandenį, vandens nutekėjimas yra neišvengiamas. Pavyzdžiui lengvų, smėlėtų dirvų įsigėrimo greitis yra 12,5 -20 mm/h, o tuo tarpu sunkesnės molingos dirvos gali įgerti 5 – 10 mm/h vandens.Šios reikšmėsyra pateikiamos dirvoms natūralioje būsenoje. Vejų, parkų dirvos miestuose paprastai būna suspaustos, nehomogeniškos, žemė dažnai su nuolydžiu, suteikiančiu estetiškai patrauklų gamtovaizdį, tačiau tuo atveju yra sunku išvengti vandens nutekėjimo, tuo pačiu dirvos erozijos, net esant trumpiems ir dažniems laistymo ciklams.

EKONOMIJA + EKOLOGIJA
  • LAISTO TOLYGIAI - dėka patentuoto, savaime susireguliuojančio mechanizmo purkštukas laisto 11-13mm/h kritulių kiekiu, net sumažinus purškim atstumą ar pakeitus purškimo kampą!
  • TAUPO VANDENĮ - nepriklausomi laistymo auditoriai patvirtino, kad ECO Rotator padeda sutaupyti iki 41 % išlaistomo vandens. Lietuvoje per laistymo sezoną tai sudaro iki 4m/ arui!
  • ATSPARŪS VĖJUI - dėka nuolat besisukančių, skirtingu kampu purškiančių, plonų bet stiprių vandens srovių
  • PATIKIMI - tik viena besisukanti, silikoninė dalis. Jokių dantračių, smulkių detalių.
  • ILGAAMŽIAI - 5metų gamintojo garantija!
  • PATOGŪS NAUDOTI - skirtingos spalvos matomos neišardžius purkštuko ledžia lengvai instaliuoti ir eksploatuoti skirtingų purškimo atstumo ir purškimo kampo purkštukus
  • UNIVERSALŪS - geriausi vejai laistyti, tačiau tinka laistyti ir augalams, medžiams. Nenudaužys netgi žydinčių žiedų! Purškia nuo 2,5m iki 9m spinduliu, gaminami ir stačiakampiai modeliai purškiatys 1,5m x 10m siauriems praėjimams. Suderinimi su dinaminiais, vienos srovės purkštukais toje pačioje laistymo linijoje.
  • SUMANŪS - savaime susireguliuojantis kritulių kiekis keičiant laistymo kampą ar laistymo purškimo spindulį (-25% ) Purkštuko korpuse įmontuotas slėgio reguliatorius užtikrins kokybišką laistymą
  • SAUGŪS - patentuotas mechanizmas stabdantis vandens ištekėjimą nupjovus purkštuko viršų su žoliapjove, užtikrina minimalius vandens nuostolius atsitikus nelaimei
NAUJIENA! Purkštuko galvutė ECO 3500, laistymo spindulys iki 10,7 metrų, diametras iki 21,4 metrų, 3,59 aro
 
MP 3500 Hunter
 
 
 
PIRKTI E-PARDUOTUVĖJE:Eco Rotator purkštuką
 
Kuo skiriaisi ECO Rotator nuo kitų laistymo purkštukų: