Uogoms ir daržovėms

 
Laistymas nuo šalnųŠaltis paprastai kenkia ankstyviausiam ir didžiausiam žydėjimui. Tai dažniausiai būna geriausia ir pelningiausia derliaus dalis, todėl, kad kainos yra aukščiausios sezono pradžioje. Taip pat pirmi žiedai užaugina didžiausią vaisių. Jei 5-7 procentai žiedų bus prarasta, o šie žiedai daugiausia yra karališkieji, visas derlius sumažės 10-15 procentų.
Daugelis augintojų kiekvieną pavasarį, laistydami savo pasėlių, panaudoja termodinaminį principą, kad apsisaugotų nuo šalnų. Kai vanduo iš purkštukų pavirsta ledu, perduota šiluma saugo augalą nuo sužalojimo. Iki tol, kol ant žiedo ar ant ledo yra plonas vandens sluoksnis, žiedas yra apsaugotas. Apsaugo ne ledo sluoksnis, o pastoviai šąlantis vanduo, kuris palaiko temperatūrą virš pavojingos augalui!
 
Kapiliarine juostaKai kurios daržovės yra laistomos purkštukais, tačiau dažniausiai augalai, nemėgstantys laistymo iš viršaus, yra drėkinami kapiliarinėmis juostomis. Dėl savo patrauklios kainos augalų drėkinimo juosta yra tinkamiausias sprendimas didelių plotų laistymui. Be to laistant drėkinimo juostomis galima ir patręštiauginamas kultūras.
Yra įvairių laistymo būdų ir kiekvienas pagal savo poreikius gali pasirinkti laistymo sistemą: nuo paprasčiausios valdomos rankiniais vožtuvais iki pilnai automatizuotos valdomos išmaniojo telefono pagalba, susieta su artimiausia internetine meteorologijos stotimi.
Laistymo sistemos projektavimo ir įrengimo sąmatai sudaryti reikėtų žinoti:
Kiek yra vagų?
Kokio ilgio vagos?
Kokiu atstumu susodinta kultūra vagose?
Kokio pločio tarpueiliai tarp vagų?
Kokiu atstumu nuo lauko yra vandens šaltinis?
Koks vandens šaltinio tipas? tvenkinys? upelis? kanalas? grežinys? talpa? ar pan.
Ar yra, jei taip tai koks, vandens siurblys?
Ar yra elektra prie lauko? Kokios galios?
 
Užsisakykite laistymo sistemos pasiūlymo paskaičiavimą šilauogių, aviečių, braškių ir kitų uogų drėkinimui. Taip pat agurkų, pomidorų, kopūstų, salotų ir kitų daržovių laistymo sąmatai gauti, rašykite užklausą su nurodytais auksčiau išvardintų klausimų atsakymas el.paštu [email protected] 
 
Plačiau apie:
 
 EKONOMIŠKIAUSIA augalų drėkinimo sistema (Adobe/PDF 1676KB)
 
NUO 2016 GEGUŽĖS MUS RASITE NAUJU ADRESU - JONAVOS 92, KAUNAS LT-44138
 
NAUJIENA! Valdykite laistymo sistemą iš savo išmanaus telefono. Įjunkite ar išjunkite laistymą iš bet kurio pasaulio krašto, gaukite informaciją apie dingusią elektrą ar nukirstą valdymo kabelį, prakiurusį vamzdį. Plačiau WiFi laistymo valdiklis