Kapiliarinės juostos

drekinimo juosta
Dėl savo patrauklios kainos augalų drėkinimo juosta yra tinkamiausias sprendimas didelių plotų laistymui. Drėkinant augalus, kurie nemėgsta vandens iš viršaus, geriausiai tinka kapiliarinis laistymas. Kapiliarinė juosta patogi naudoti, nes drėkina tolygiai, vandenį naudoja labai ekonomiškai (nenugaruoja, patenka tiesiai į augalo šaknis). Ši kapiliarinė juosta puikiai tiks pomidorų, agurkų, bulvių, kukurūzų ir kt. laistymui. Galima naudoti netgi ten kur nėra vandentiekio (galima laistyti iš pakeltos vandens talpos), nes veikia nuo 0,5bar iki 3,0bar. Esant didesniam slėgiui rekomenduojame įrengti slėgio reduktorių. Prieš drėkinimą rekomenduojame įrengti vandens filtrą. Kapiliarinė juosta gali būti prijungiama prie įprastinės laistymo žarnos, vandens paėmimo šulinėlio ar laistymo vožtuvo.
 

Požeminio kapiliarinio laistymo privalumai:

  • Beveik nulinis vandens nugaravimas, tokiu būdu dar didesnis vandens taupymas.
  • Geresnis maistingųjų medžiagų sugėrimas, nes trąšos nukreipiamos tiesiogiai į augalo šaknis. Dėka galimybės šiuo būdu tiekti trašas, maistingųjų medžiagų efektyvumas padidėja.
  • Nepalankios sąlygos piktžolėms, nes žemės drėkinimas apsiriboja tik augalo šaknų sistema.
  • Palengvinami kultivavimo darbai.
  • Sutaupoma dėl ilgaamžiškesnės sistemos, nes minimaliai sumažinama mechaninių pažeidimų tikimybė, o taip pat galima pasirinkti sistemos įrengimui plonesnių sienelių, pigesnius vamzdžius.
  • Kol nėra priežasties keisti laukus, tol nėra būtinybės surinkti drėkinimo vamzdžius sezono pabaigoje. Sistema gali likti po žeme daugybę metų, jei tik ji teisingai eksploatuojama. Reikalingas rūpestingas sistemos suprojektavimas, kruopštus jos įrengimas ir valdymo įrangos pastatymas, kad užtikrinti teisingą sistemos veikimą.
  • Požeminio kapiliarinio laistymo sistema, įskaitant ir valdymo įrengimus, turi 10-15% didesnę įsigijimo ir įrengimo kainą, lyginant su paviršinio drėkinimo sistemomis. Tačiau šis skirtumas yra daugiau nei padengiamas kai galima panaudoti plonesnių sienelių, pigesnius vamzdžius ir sutaupyti darbų sąskaita, nes nebereikalingas kasmetinis sistemos surinkimas ir pakartotinas jos įrengimas.

 

Plačiau:
 Požeminis kapiliarinis laistymas (Adobe/PDF 1284KB)
 EKONOMIŠKIAUSIA augalų drėkinimo sistema (Adobe/PDF 1676KB)