Drėgmės sensorius

Kur galima naudoti drėgmės sensorių?

kaip veikia sensoriusDrėgmės matuoklis (sensorius) skirtas, nuosaviems namams, sporto aikštynams, parkams, žemdirbystės laboratorijoms. Drėgmės matuoklis (sensorius) "prakalbina" augalą matuodamas drėgmės kiekį kapiliarinėse šaknyse, per kurias augalas (veja) pasisavina drėgmę, deguonį, maistines medžiagas. Sensorius geba prisitaikyti prie bet kokio dirvožemio tipo ir pagal tai palaikyti augalui reikalingą dirvožemio drėgnumą.
 
Kuo pasižymi protinga laistymo automatika?
Sistema valdoma šio sensoriaus galima pavadinti - protinga laistymo sistema. Tai naujas didelis žingsnis į priekį laistymo sistemų rinkoje. Sistema nuo įprastinių laistymo sistemų skiriasi tuo, kad laisto ne pagal iš anksto nustatytą periodą, bet pagal drėgmės poreikį vejai. Šis prietaisas labai prisideda ne tik prie kokybiško laistymo, bet ir iki 50% sutaupo išlaistomą vandenį. Kaip? Laisto tiek kiek reikia ir neperlaisto dirvožemio, skirtingai nuo iš anksto nustatytu periodu suprogramuoto laistymo valdiklio.
Protingos laistymo sistemos veikimo principas labai paprastas - vejos šaknyse sumontuotas sensorius matuoja dirvožemio temperatūrą, elektrinį laidumą ir dirvožemio drėgnumą. Kas dešimt minučių patikslinama informacija laistymo valdymo kabeliu perduodama į laistymo valdiklį, kuris valdo visą laistymo procesą.
 
 
drėgmės sensorius vejai
 
Naujausias sumanaus laistymo valdiklis su drėgmės sensoriumi pagamintas kompanijos Acclima (JAV) skiriasi nuo kitų, veikiančių laikmačio principu ar gaunanačių informaciją iš meteorologijos stočių. Šis valdiklis matuoja dirvožemio drėgmę Jūsų kieme, individualiai pagal dirvožemio tipą, atsižvelgdamas į metereologines sąlygas veikiančias dirvožemį/veją - vėją, oro temperatūrą, saulės intensyvumą, šešėlį ir pan. Drėgmės sensorius išmatuoja dirvožemio gebėjimą sulaikyti drėgmą, o laistymo valdiklis parenka reikiamą drėgmę ir ją palaiko "Closed Loop Irrigation" būdu t.y. drėkina kai trūksta drėgmės, nustoja drėkinti kai jos pakanka, įjungdamas laistymo sistemą Jūsų pasirnktu paros metu.
Plačiau teiraukitės t: +37068636095 | e: [email protected]
 
Video su Floridos universiteto mokslininke apie drėgmės sensoriaus naudą:
 
 
Plačiau:
Apie drėgmę dirvožemyje (lietuviškai,PDF 236KB)